Lidhje

Amerika nderon udhëheqësin e të drejtave civile Martin Luther King


Amerika nderon udhëheqësin e të drejtave civile Martin Luther King
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Kanë kaluar 54 vjet që nga vrasja e Dr Martin Luther King, Jr. - predikuesi afrikano-amerikan i cili udhëhoqi një lëvizje të të drejtave civile që ndryshoi Amerikën dhe bëri jehonë në mbarë botën. Që nga ajo kohë SHBA ka bërë hapa të mëdhenj në çështjen racore, por ndarjet e thella ende vazhdojnë

XS
SM
MD
LG