Lidhje

Shqipëri, vazhdon emigracioni i pakontrolluar i të rinjve


Shqipëri, vazhdon emigracioni i pakontrolluar i të rinjve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Në Shqipëri, emigracioni i të rinjve vazhdon të jetë një nga problemet më shqetësuese. Papunësia, varfëria, kriminaliteti, problemet e sistemit arsimor dhe tensionet politike, po shtyjnë shumë të rinj të emigrojnë në mënyrë të pakontrolluar drejt vendeve të Bashkimit Europian.

XS
SM
MD
LG