Lidhje

Përparime në bisedimet Turqi-Armeni


Përparime në bisedimet Turqi-Armeni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Vëzhguesit thonë se po shohin përparime në përpjekjet për rihapjen e kufirit mes Turqisë dhe Armenisë pas bisedimeve në Moskë për normalizimin e marrëdhënieve. Sipas analistëve, ripërtëritja e lidhjeve të ndërprera që nga viti 1993 mund të ndryshojë rajonin.

XS
SM
MD
LG