Lidhje

Studimi për buxhetin e pandemisë në Shqipëri: Fonde dhe shpenzime të ulëta publike


Studimi për buxhetin e pandemisë në Shqipëri: Fonde dhe shpenzime të ulëta publike
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Shoqata “Së Bashku për Jetën” publikoi në fundjavë një studim, sipas të cilit, Shqipëria është një nga vendet me fondet më të pamjaftueshme buxhetore për pandeminë Covid 19. Raporti thekson se, gjatë vitit të parë të pandemisë, shpenzimet për shëndetësinë në Shqipëri ishin më të ulëtat në Europë.

XS
SM
MD
LG