Lidhje

Shkup, akuza për diskrimin në mbrojtje dhe ushtri


Shkup, akuza për diskrimin në mbrojtje dhe ushtri
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Maqedonia e Veriut ka një numër të lartë të punonjësve në administratën shtetërore dhe autoritetet jo rrallë paralajmërojnë reforma; Por, procesi duhet të bëhet në frymën e Marrëveshjes së Ohrit, e cila tanimë është shkrirë në ligje, megjithëse ende ka paqartësi kur është fjala për zbatimin e plotë në praktikë

XS
SM
MD
LG