Lidhje

Biden, optimist për bisedimet bërthamore me Iranin


Biden, optimist për bisedimet bërthamore me Iranin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Presidenti Joe Biden thotë se "ka njëfarë përparimi" pas tetë raunde bisedimesh midis Iranit dhe gjashtë fuqive të mëdha botërore mbi programin bërthamor të Teheranit. Por, Rusia, anëtare e rëndësishme e grupit të gjashtëshes, po zhvillon bisedime dy palëshe me udhëheqjen e Iranit.

XS
SM
MD
LG