Lidhje

Shqipëri, fermerët i kthehen mjeteve primitive për të punuar tokën


Shqipëri, fermerët i kthehen mjeteve primitive për të punuar tokën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Fermerët e vegjël në Shqipëri çdo ditë e më shumë e kanë të pamundur të punojnë tokën, pasi çmimi i karburantit është i lartë si dhe mungojnë pajisjet moderne. Në fshatin Fishtë të Lezhës, banorët po përdorin tani mjete primitive për të punuar tokën.

XS
SM
MD
LG