Lidhje

Lyerja me ngjyrë të bardhë e çative, mënyrë për të luftuar rritjen e temperaturave


Lyerja me ngjyrë të bardhë e çative, mënyrë për të luftuar rritjen e temperaturave
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Një grup shkencëtarësh spanjollë thonë se lyerja me ngjyrë të bardhë e çatisë mund të ulë temperaturat e larta me pothuajse 5 gradë Celsius gjatë valëve të të nxehtit. Studiuesit tani po u bëjnë thirrje autoriteteve lokale dhe banorëve të lyejnë me ngjyrë të bardhë çatitë e tyre

XS
SM
MD
LG