Lidhje

Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit


Vazhdon rritja e temperaturave globale dhe emetimeve të karbonit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Shtatë vitet e fundit kanë qenë ndër më të nxehtat që ka përjetuar ndonjëherë globi, sipas një raporti të ri, hartuar nga shkencëtarë evropianë. Në raportin e programit të Bashkimit Evropian që monitoron klimën, thuhet gjithashtu se prania e metanit në atmosferë është dyfishuar.

XS
SM
MD
LG