Lidhje

Në kërkim të varreve të kundërshtarëve politikë gjatë komunizmit në Shqipëri


Në kërkim të varreve të kundërshtarëve politikë gjatë komunizmit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Në Shqipëri, ish të përndjekurit politikë së bashku me Autoritetin për Informim mbi Dosjet e ish Sigurimit të Shtetit dhe Komisionin Ndërkombëtar për Përsonat e Humbur, po vazhdojnë përpjekjet për zbulimin e vendvarrimeve të rreth 6000 të ekzekutuarve, apo të vdekurve në hetuesi dhe burgje, gjate regjimit komunist.

XS
SM
MD
LG