Lidhje

SHBA, refugjatët afganë dhe përpjekjet për të nisur një jetë të re


SHBA, refugjatët afganë dhe përpjekjet për të nisur një jetë të re
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Në një kohë kur një numër i paprecedentë refugjatësh afganë janë vendosur në qytetet amerikane, agjencitë që po ndihmojnë në sistemin e tyre po përballen me vështirësi. Disa familje afgane në Austin të Teksasit thonë se nuk po marrin ndihmën që u nevojitet.

XS
SM
MD
LG