Lidhje

Liga qytetare shqiptaro-amerikane dhe aktiviteti i saj lobist


Liga qytetare shqiptaro-amerikane dhe aktiviteti i saj lobist
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

E themeluar në vitin 1989 nga ish anëtari i Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Joe Dioguardi, organizata lobiste “Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane” ndihmoi në sensibilizimin e opinionit amerikan për shtypjen e shqiptarëve në Kosovën e viteve ‘90 nga regjimi serb i Sllobodan Millosheviçit.

XS
SM
MD
LG