Lidhje

Urat e paligjshme me inerte në Adriatik rrezik për mjedisin


Urat e paligjshme me inerte në Adriatik rrezik për mjedisin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Ekspertët theksojnë se barrierat me inerte të ndërtuara për të mbrojtur plazhet nga erozioni janë zgjidhja e gabuar dhe përbëjnë kërcënim për mjedisin. Sipas tyre ndërhyrjet e paligjshme dhe të pastudiuara kanë krijuar probleme shtesë dhe dëmtim të ekuilibrave natyrorë.

XS
SM
MD
LG