Lidhje

Ekspertët: Aeroporti i Vlorës rrezik për shpendët


Ekspertët: Aeroporti i Vlorës rrezik për shpendët
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Në Shqipëri, vëzhguesit e shpendëve thonë se ndërtimi i aeroportit në Vlorë mund të shkatërrojë një nga strehët më spektakolare të Evropës për zogjtë gjigantë. Qeveria shqiptare thotë se ky aeroport do të nxisë turizmin dhe është përputhje me rregullat mjedisore

XS
SM
MD
LG