Lidhje

Ukrainasit vazhdojnë ndërtimin e strehimeve në rast bombardimi dhe stërvitjet për luftë guerilase


Ukrainasit vazhdojnë ndërtimin e strehimeve në rast bombardimi dhe stërvitjet për luftë guerilase
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Perëndimi i ka kërkuar Rusisë që të ulë tensionet me Ukrainën dhe të tërheqë makinerinë ushtarake nga kufiri me vendin fqinj. Por situata në qytetin Kharkiv në pjesën verilindore të Ukrainës, vetëm 40 kilometra larg kufirit, ndihet e rrezikshme, sipas banorëve të qytetit

XS
SM
MD
LG