Lidhje

Përpjekjet e gazetarëve për të mbrojtur privacinë gjatë Olimpikeve të Pekinit


Përpjekjet e gazetarëve për të mbrojtur privacinë gjatë Olimpikeve të Pekinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Shumë gazetarë të huaj në Lojërat Olimpike të Pekinit i thanë Zërit të Amerikës se kanë sjellë me vete pajisje elektronike, si telefona apo kompjutera, por kanë fshirë nga to të gjitha të dhënat personale, për të mbrojtur privatësinë e tyre dixhitale. Gazetari i Zërit të Amerikës Bill Gallo thotë se arsyeja pse gazetarët e huaj kanë vepruar kështu në Kinë është sepse ky vend ka një histori të gjatë të vëzhgimit dhe kufizimit të gazetarëve.

XS
SM
MD
LG