Lidhje

SHBA, angazhim për forcimin e lidhjeve me vendet e Indo-Paqësorit


SHBA, angazhim për forcimin e lidhjeve me vendet e Indo-Paqësorit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ndodhet në Australi për bisedime mbi sigurinë dhe luftën ndaj pandemisë COVID-19. Por grumbullimi i trupave ruse përgjatë kufirit me Ukrainën dhe partneriteti në rritje midis Kinës dhe Rusisë janë gjithashtu në qendër të vëmendjes gjatë kësaj vizite.

XS
SM
MD
LG