Lidhje

Shqipëri, numër në rritje i fëmijëve me autizëm


Shqipëri, numër në rritje i fëmijëve me autizëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në Shqipëri po shtohet numri i fëmijëve me çrregullime të spektrit autik. Sipas të dhënave zyrtare, ato përbëjnë rreth 26% të numrit të përgjithshëm të fëmijëve me aftësi të kufizuar. Psikologët pohojnë se, një pjesë e tyre nuk arrijnë të diagnostikohen dhe trajtohen për shkak të mentalitetit

XS
SM
MD
LG