Lidhje

Rrugëtimi i grave dhe fëmijëve ukrainas drejt vendeve të sigurta


Rrugëtimi i grave dhe fëmijëve ukrainas drejt vendeve të sigurta
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, më shumë se 800 mijë refugjatë janë larguar nga Ukraina, ndërsa dhjetëra mijëra të tjerë po ikin nga vendi çdo ditë. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Lesia Bakalets bisedoi me disa gra dhe fëmijë që kanë ikur nga agresioni rus.

XS
SM
MD
LG