Lidhje

Sulmi ndaj Kapitolit, një i akuzuar pranon “gjyqin me juri”


Sulmi ndaj Kapitolit, një i akuzuar pranon “gjyqin me juri”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Një vit më parë, një turmë sulmoi të njëjtën ndërtesë ku mbrëmjen e së martës Biden mbajti fjalimin e tij të parë për gjendjen e vendit. Më shumë se 750 persona janë arrestuar për sulmin ndaj Kongresit dhe 218 prej tyre e kanë pranuar fajësinë. Por vetëm një person ka vendosur të dalë në gjyq

XS
SM
MD
LG