Lidhje

Kosova e gatshme të presë refugjatë nga Ukraina


Kosova e gatshme të presë refugjatë nga Ukraina
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Në Kosovë institucionet shtetërore dhe kompani private janë shprehur të gatshme të ofrojnë strehim për shtetasit e Ukrainës, që kanë ikur për shkak të agresionit të Rusisë. Qeveria tha se është duke punuar për të zbatuar kërkesën e parlamentit për ofrimin e strehimit të rreth 5 mijë ukrainasve

XS
SM
MD
LG