Lidhje

Shqipëri, rrugëtimi i vështirë i grave drejt barazisë gjinore


Shqipëri, rrugëtimi i vështirë i grave drejt barazisë gjinore
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Në prag të ditës ndërkombëtare të gruas, 8 Marsit, në Shqipëri studiues, gra sipërmarrëse dhe zyrtarë thonë se në 3 dekadat e fundit janë bërë disa përparime në drejtim të barazisë gjinore, por nënvizojnë se ato janë të pamjaftueshme.

XS
SM
MD
LG