Lidhje

Shqipëri, PS fiton në 5 bashki, Berisha udhëheq në Shkodër, rënie e fortë e PD


Shqipëri, PS fiton në 5 bashki, Berisha udhëheq në Shkodër, rënie e fortë e PD
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Në Shqipëri, Partia Socialiste arriti të fitojë 5 nga 6 bashkitë në zgjedhjet e pjesshme vendore. Përfaqësuesit e saj marrin kështu drejtimin e Vorës, Rrogozhinës, Lushnjes, Dibrës, por dhe Durrësit. Në Shkodër, në krye fitoi kandidati i ish kryeministrit Sali Berisha, Bardh Spahia,

XS
SM
MD
LG