Lidhje

Ligjvënësit amerikanë arrijnë një marrëveshje mbi ndihmën për Ukrainën


Ligjvënësit amerikanë arrijnë një marrëveshje mbi ndihmën për Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Pas disa javë negociatash, ligjvënësit amerikanë arritën një marrëveshje për t’i dhënë Ukrainës miliarda dollarë në ndihma humanitare dhe ushtarake, shumë më tepër se kërkesa që kishte bërë Shtëpia e Bardhë.

XS
SM
MD
LG