Lidhje

Roli i mësimit në distancë dhe sfidat e arsimit gjatë pandemisë në Kosovë


Roli i mësimit në distancë dhe sfidat e arsimit gjatë pandemisë në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në vitin 2018, pasi mbaroi studimet Antigona Uka u kthye nga Amerika në Kosovë me disa projekte për zhvillimin e mësimit online. “Qendra e Kosovës për Mësim në Distancë”, një organizatë e themeluar nga ajo ndihmoi sistemin e arsimit në Kosovë, veçanërisht gjatë periudhës sfiduese të pandemisë

XS
SM
MD
LG