Lidhje

Kamala Harris thekson mbështetjen e Amerikës për krahun lindor të NATO-s


Kamala Harris thekson mbështetjen e Amerikës për krahun lindor të NATO-s
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Nënpresidentja Kamala Harris ndodhet në Bukuresht të Rumanisë, pas qëndrimit të enjten në Varshavë të Polonisë, ku nënvizoi angazhimin e Shteteve të Bashkuara ndaj krahut lindor të NATO-s dhe mbështeti thirrjet për një hetim ndërkombëtar të Rusisë lidhur me bombardimin e dyshuar të një spitali ukrainas.

XS
SM
MD
LG