Lidhje

Me cilat armë po luftohet në Ukrainë?


Me cilat armë po luftohet në Ukrainë?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Rusia ka ushtrinë e dytë më të madhe në botë. Por, e ndihmuar nga furnizimet me armë nga Pentagoni dhe NATO, Ukraina ka arritur të rezistojë, në një qëndresë të jashtëzakonshme kundër fqinjit të saj shumë më të fuqishëm.

XS
SM
MD
LG