Lidhje

BE: Kosova refuzon ofertën për pjesëmarrjen e komunitetit serb në zgjedhjet e Serbisë


BE: Kosova refuzon ofertën për pjesëmarrjen e komunitetit serb në zgjedhjet e Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Bashkimi Evropian tha sot se Kosova ka refuzuar propozimin e diplomatëve perëndimor për mbajtjen zgjedhjeve serbe, duke e konsideruar këtë si vendim në kundërshtim me përkushtimin e Kosovës për rrugën e saj evropiane dhe të drejtave demokratike.

XS
SM
MD
LG