Lidhje

Madeleine Albright, gruaja e parë që udhëhoqi Departamentin amerikan të Shtetit


Madeleine Albright, gruaja e parë që udhëhoqi Departamentin amerikan të Shtetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:02 0:00

Madeleine Albright, gruaja e parë që udhëhoqi Departamentin amerikan të Shtetit, vdiq të mërkurën në moshën 84 vjeçare. Ajo u zgjodh si kryediplomate në vitin 1997 nga Presidenti i atëhershëm Bill Clinton. Ajo e vlerësonte si arritjen më të madhe të karrierës së saj lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

XS
SM
MD
LG