Lidhje

Shqipëria e varur nga importi i naftës, ekspertët shkak abuzimet në këtë sektor


Shqipëria e varur nga importi i naftës, ekspertët shkak abuzimet në këtë sektor
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Shqipëria është një vend prodhues i naftës dhe në të kaluarën arrinte të përpunonte një pjesë të saj në vend, duke plotësuar disa nevoja në treg për hidrokarbure. Por gjatë tre dekadave të fundit, abuzimi dhe keqmenaxhimi i këtij sektori ka sjellë, që sot vendi të varet krejtësisht nga importi.

XS
SM
MD
LG