Lidhje

Vazhdojnë bisedimet e paqes Ukrainë-Rusi


Vazhdojnë bisedimet e paqes Ukrainë-Rusi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Negociatorët ukrainas dhe rusë po rifillojnë sot bisedimet në një takim virtual, pesë javë nga konflikti që ka shkaktuar vdekjen e mijëra personave dhe ka dëbuar më shumë se 4 milionë refugjatë nga Ukraina. Ndërkohë, kriza në qytetin jugor ukrainas Mariupol vazhdon të thellohet.

XS
SM
MD
LG