Lidhje

Rinisin përpjekjet për të evakuuar civilët nga Mariupoli, bombardimet ruse nuk ndalen


Rinisin përpjekjet për të evakuuar civilët nga Mariupoli, bombardimet ruse nuk ndalen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Situata humanitare në disa qytete ukrainase mbetet e rëndë, ndërsa forcat ruse po riorganizohen në juglindje të vendit. Në Mariupol, qyteti i bombarduar më rëndë nga forcat ruse, civilët kanë mbetur pa ushqime dhe ujë të pijshëm.

XS
SM
MD
LG