Lidhje

Aktivistët u dërgojnë mesazhe miliona rusëve, duke anashkaluar “perden e hekurt dixhitale”


Aktivistët u dërgojnë mesazhe miliona rusëve, duke anashkaluar “perden e hekurt dixhitale”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Kontrolli i ashpër i mediave nga Kremlini lidhur me luftën në Ukrainë ka bërë që hakerë dhe vullnetarë nga e gjithë bota të dërgojnë mesazhe direkt në telefonat e qytetarëve rusë për t'i informuar ata mbi situatën në Ukrainë.

XS
SM
MD
LG