Lidhje

Shqipëri, dhuna ndaj grave sfidë për autoritetet dhe shoqërinë


Shqipëri, dhuna ndaj grave sfidë për autoritetet dhe shoqërinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

Në Shqipëri fenomeni i dhunës ndaj grave dhe vajzave vazhdon të jetë një sfidë për autoritetet dhe shoqërinë. Denoncimet për këtë dhunë në familje në 5 vitet e fundit janë rritur me 21%, dhe sipas autoriteteve kjo tregon se ajo ka qenë e fshehur.

XS
SM
MD
LG