Lidhje

Udhëheqësit e BE-së vizitojnë Kievin dhe Buçën


Udhëheqësit e BE-së vizitojnë Kievin dhe Buçën
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se vdekjet e civilëve në qytetin ukrainas të Buças treguan "fytyrën mizore" të ushtrisë së presidentit rus Vladimir Putin dhe premtoi të mbështesë Kievin në mbrojtjen e "kufirit të Evropës".

XS
SM
MD
LG