Lidhje

Ekspertët: Motivi i Putinit, t’i rikthejë Rusisë lavdinë e dikurshme


Ekspertët: Motivi i Putinit, t’i rikthejë Rusisë lavdinë e dikurshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Presidenti rus Vladimir Putin përmbysi dekada të paqes dhe qëndrueshmërisë në Evropë me sulmin e paprovokuar kundër Ukrainës. Ekspertët thonë se ai është një udhëheqës ideologjik, që ka për qëllim t’ia rikthejë Rusisë statusin e superfuqisë, që e humbi pas shembjes së Bashkimit Sovjetik.

XS
SM
MD
LG