Lidhje

SHBA, sanksione kundër Gruevskit, ish-zyrtarëve dhe personave të tjerë në Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë


SHBA, sanksione kundër Gruevskit, ish-zyrtarëve dhe personave të tjerë në Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Shtetet e Bashkuara shpallën vendosjen e sanksioneve ndaj disa personave në Ballkanin Perëndimor, përfshirë ish-kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski, dhe ish-zyrtarë të lartë dhe figura publike në vende të tjera të Ballkanit, duke përfshirë Shqipërinë.

XS
SM
MD
LG