Lidhje

Kosovë, qeveria me projektligj për rritjen e pagës minimale


Kosovë, qeveria me projektligj për rritjen e pagës minimale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Qeveria e Kosovës miratoi të mërkurën projektligjin që pritet t’i hapë rrugë rritjes së pagës minimale në vend. Projektligji parasheh që paga minimale të jetë 264 euro dhe sipas qeverisë nga ky projektligj pritet të përfitojnë 100 mijë punëtorë.

XS
SM
MD
LG