Lidhje

"Shkatërruar nga Lufta", dokumentar nga Zëri i Amerikës


Dokumentar - Shkatërruar nga Lufta
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:44 0:00

Dokumentar - Shkatërruar nga Lufta

Një familje ukrainase e ndarë nga lufta ka një plan ribashkimi. Olena u largua nga vendi pak para se të niste sulmi rus kundër Ukrainës.

Qeveria anuloi të gjitha fluturimet dhe ndaloi burrat të largohen nga vendi. Të dëshpëruar, në kërkim të sigurisë, Andrii dhe vajza e tij u larguan nga Kievi, duke shamngur sulmet gjatë rrugës, në drejtim të një fshati në afërsi të kufirit Ukrainë-Poloni.

A do të funksionojë plani i tyre? Çfarë do të ndodhë në vazhdim? Përgjigjet mund i gjeni në dokumentarin e realizuar nga Zëri i Amerikës me titull “Shkatërruar nga Lufta”.

XS
SM
MD
LG