Lidhje

SHBA, banorët në Siatëll mirëpresin refugjatët ukrainas 


SHBA, banorët në Siatëll mirëpresin refugjatët ukrainas 
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Në 12 vitet e fundit, shteti i Uashingtonit ka pritur më shumë se 6200 refugjatë nga Ukraina, shifër kjo më e lartë se çdo shtet tjetër amerikan. Tani pas nisjes së agresionit rus, agjencitë lokale dhe vullnetarët po përpiqen të ndihmojnë refugjatët e rinj ukrainas

XS
SM
MD
LG