Lidhje

Ukraina: Forcat ruse probleme të mëdha me furnizimet


Ukraina: Forcat ruse probleme të mëdha me furnizimet
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Ushtria ukrainase njoftoi të dielën se lëvizja e njësive ruse po vazhdon drejt territorit ukrainas nëpërmjet rajoneve Kursk, Bryansk dhe Voronezh, por se ato kanë probleme të mëdha në zinxhirin e furnizimit dhe me moralin e ushtarëve.

XS
SM
MD
LG