Lidhje

Sfidat në Shqipëri të fshatrave që braktisen nga të rinjtë


Sfidat në Shqipëri të fshatrave që braktisen nga të rinjtë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Kuta e Mallakastrës është një nga fshatrat e Shqipërisë që pesë vitet e fundit po njeh një braktisje të madhe nga të rinjtë të cilët kanë emigruar kryesisht jashtë vendit. Sipërfaqet e mëdha të tokave punohen gjithnjë edhe më pak dhe shërbimet mjekësore dhe arsimimi fëmijëve përballen me sfida.

XS
SM
MD
LG