Lidhje

Plotësimi i vakancave në drejtësi, problem madhor në Shqipëri


Plotësimi i vakancave në drejtësi, problem madhor në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Në Shqipëri, sistemi i drejtësisë ka aktualisht mungesa të konsiderueshme për gjyqtarë dhe prokurorë, pasi shumë prej tyre u shkarkuan ose dhanë dorëheqjen. Plotësimi i këtyre vakancave është një nga sfidat kryesore, që po ndeshin institucionet e reja të drejtësisë

XS
SM
MD
LG