Lidhje

Paketa e re e ndihmës amerikane për Ukrainën


Paketa e re e ndihmës amerikane për Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Presidenti Joe Biden njoftoi të enjten një ndihmë shtesë prej 800 milionë dollarësh për Ukrainën në fushën e sigurisë, ku përfshihen artileri e rëndë, automjete dhe dronë. Armatimet do të mbështesin nevojat e ushtrisë ukrainase ndërsa Rusia përpiqet ta përqëndrojë luftën në rajonin e Donbasit.

XS
SM
MD
LG