Lidhje

Zelenskyy falënderon partnerët për dërgimin “armëve që i nevojiten Ukrainës”


Zelenskyy falënderon partnerët për dërgimin “armëve që i nevojiten Ukrainës”
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Zv. komandanti i ushtrisë ruse tha se qëllimi i Moskës është të kontrollojë Donbasin dhe Ukrainën jugore, që do t’ia bllokonte Kievit qasjen në Detin e Zi. Por zyrtarët amerikanë janë zotuar se do të ndihmojnë Ukrainën të mbrohet.

XS
SM
MD
LG