Lidhje

Eksportuesit shqiptarë rikthejnë aktivitetin tregtar me Ukrainën


Eksportuesit shqiptarë rikthejnë aktivitetin tregtar me Ukrainën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shqipëria dhe Ukraina realizojnë rreth 40 milionë dollarë amerikanë shkëmbime tregëtare në vit, ku një vend të rëndësishëm zënë prodhimet bujqësore. Pas fillimit të agresionit rus të Ukrainës eksportuesit shqiptarë po përballen me mjaft sfida në këtë drejtim.

XS
SM
MD
LG