Lidhje

Musk blen rrjetin Twitter


Musk blen rrjetin Twitter
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Elon Musk, njeriu më i pasur në botë dhe i vetë-shpallur si mbështetës absolut i fjalës së lirë, ka thënë se dëshironte të blinte dhe ta kthente nga një firmë publike, në private rrjetin Twitter, sepse besonte se nuk po e përmbushte potencialin si një platformë e fjalës së lirë.

XS
SM
MD
LG