Lidhje

Pelosi viziton Kievin dhe Poloninë, zotohet për mbështetje të Uashingtonit


Pelosi viziton Kievin dhe Poloninë, zotohet për mbështetje të Uashingtonit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Presidenti ukrainas zhvilloi të shtunën një takim me kryetaren e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi në Kiev. Zonja Pelosi shprehu mbështjetjen për Ukrainën dhe tha se Kongresi do të punojë për miratimin e një pakete të re ndihmash prej 33 miliardë dollarësh për Kievin.

XS
SM
MD
LG