Lidhje

Gjuetia e paligjshme e daterit po shkatërron jetën nënujore të rivierës shqiptare


Gjuetia e paligjshme e daterit po shkatërron jetën nënujore të rivierës shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Tregtimi i daterit, moluskut gurëshpues, është i ndaluar në Shqipëri për shkak të dëmtimit që shkakton nxjerrja e tij ndaj jetës detare. Megjithatë, restorantet e reklamojnë hapur në Instagram dhe peshkatarët e shesin lirisht, ndërsa institucionet përgjegjëse bëjnë një sy qorr.

XS
SM
MD
LG