Lidhje

Shqipëri, sfidat e prodhimit të energjisë nga panelet diellore


Shqipëri, sfidat e prodhimit të energjisë nga panelet diellore
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:31 0:00

Shqipëria vlerësohet nga ekspertët si një nga vendet më të favorshme në Europë për prodhimin e energjisë elektrike nga panelet diellore. Por vendi aktualisht prodhon rreth 1% të energjisë nga dielli, ndërsa pjesa tjetër e nevojave sigurohet nga hidrocentralet dhe importi.

XS
SM
MD
LG